MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Fåtölj 11389006
nr 1138 9006
Yngve Ekström
(1913-1988), Sverige
Fåtölj, + pall, Yngve Ekström (1913-1988), Lamino, Swedese. Skiktlimmat och formpressat trä, brännmärkt Swedese
Kondition: slitage, skador på skinn
Yngve Ekström, född 1913, död 1988, svensk möbelformgivare från Småland.
måndag 23 oktober 2017
kl 18:50:21
Yngve Ekström
Läs mer om Yngve Ekström