FURNITURE / Chairs and Stools / Armchair 11389006
nr 1138 9006
Yngve Ekström
(1913-1988), Sverige
+ stool, Yngve Ekström (1913-1988), Lamino, Swedese. Skiktlimmat och formpressat trä, brännmärkt Swedese, wear, skador på skinn.
ARMCHAIR, + pall, Yngve Ekström (1913-1988), Lamino, Swedese. Skiktlimmat och formpressat trä, brännmärkt Swedese
Condition: slitage, skador på skinn
Yngve Ekström, born 1913, dead 1988.
Withdrawn
Monday October 23 2017
at 18:50:21